You are here

Uykusuzluk Sıkıntısı

S-Y kullanıcısının resmi
Submitted by S-Y on Pzt, 06/21/2010 - 11:13

Arkadaşlar okulların tatile girmesiyle uykusuzluk sorunuda baş göstermeye başladı. Okullar açıkken sabah erken kalktığımız için akşamları saat 11 olmadan gözümüzden uyku akmaya başlardı ama tatille birlikte saat 2-3 bulmasına rağmen bir türlü uyku bastırmıyor. Yatağın içerisinde o tarafa bu tarafa döne döne sıkıntıdan patlıyacak hale geliyorum.

Sabahları erken kalkayım diyorum fakat değişen bir şey olmuyor çünkü tüm gün evde hareketsiz bir şekilde duruyoruz. Hareket etmeyen vucud , yorulmadığı için dinlenme ihtiyacı duymuyor buda uyku sorunlarına neden oluyor tıpkı benim her yaz yaşadığım gibi. Anlıyacağınız sabah erken kalkmakta çözüm değil hem çok zor oluyor düşünün saat 3 de anca yatıyorsunuz zaten saat 8 de kalkarsanız 5 saatlik bir uyku çekmiş olucaksınız. Buda vucudun hantallaşmasına ve çeşitli hastalıkların baş göstermesine neden olur.

Şimdi diyeceksinizki “Kardeşim evde ne işin var çık dolaş” diye ama bu sıcakda değil dolaşmayı hareket etmekte dahi güçlük çekiyorum. İnsan evin içinde oturduğu yerde dahi terlerken dışarıda o sıcakta nasıl dolaşabilirki ? Heleki birde güneş başınıza geçmişse artık saatlerce baş ağrısından kıvranıp durursunuz. Akşamları çıkmayım dedim fakat değişen bir şey yok. Anlıyacağınız gecelerim uykusuzluk sorunu nedeniyle hep zehir oluyor.

Kategori:

Bunu Görmüş müydün?: Yüzyılın en sıcak yılı