You are here

Tatili Ucuza Getirmenin Yolları

bilgiç kullanıcısının resmi
Submitted by bilgiç on Per, 06/03/2010 - 14:03

Çalışan insanların senede bir kez tatile çıkması lüks değil zorunluluk aslında. Ancak zamanlama ve yer seçimi konusunda yapılan hatalar tatilin pahalıya patlamasına neden olabiliyor. Ekonomik tatil yapmak isteyenler hangi yola başvuracaklarını bilmiyor. Aşağıdaki makalede ucuza tatil yapmanın yöntemleri anlatılıyor.

Yaz geldi. Siz de tatil planı yapıyorsanız, tatili ucuza getirmenin yollarını okuyun:  Her şeyden önce erken rezervasyon yaptırmak, ekonomik tatil için ön koşul. İnternetin başına geçin ve www. tatilbudur.com, www. ekonomikotel.com, www. tatilsepeti.com ya da www. tatilvitrini.com gibi sitelere girerek, derin bir araştırma yapın. Kesenize en uygun otel, pansiyon, tatil köyü veya motel bulabilirsiniz. Şayet tatilinize uçakla gitmeyi planlıyorsanız yine erken rezervasyon yaptırırsanız kar edersiniz. Ayrıca hava yolu şirketlerinin kampanyalarına ve ücretlerine bakarak kıyaslama yapın. Pegasus Havacılık Şirketi şu an en çok kampanya ve indirim yapan firma.

Tatil için ayıracak ciddi bir bütçeniz yoksa, yazlığı olan tanıdıklarınızı gözden geçirin. Eğer bir tanıdığınızın yazlığında birkaç hafta kalmayı başarırsanız ne mutlu. Aksi halde en uygun barınma yerleri pansiyonlar. Tatil yörelerindeki pansiyonları araştırarak, kendinize uygun mutlaka birkaç seçenek bulabilirsiniz. Eğer bekarsanız ve tatili ucuza getirmek istiyorsanız turizm bölgelerindeki bar, kafe, otel veya restoran türü yerlere iş başvurusu yapabilir, tatil yörelerindeki hediyelik eşya satan dükkanlarda çalışabilirsiniz. Bütün bunlar da olmuyorsa, en iyisi kamp yapmak. Yani çadır kurmak. Malzemeler için de üzülmeyin. Çatır türü şeyleri kiralayabileceğiniz kiralikseyler.com gibi sitelere girin, istediğiniz malzemeyi kiralayın.

Bunu Görmüş müydün?: Ömer Hoca 125 000 ytl kazandı