You are here

PARA

Misafir kullanıcısının resmi
Submitted by Misafir (doğrulanmadı) on Pzt, 06/30/2008 - 12:33

İstesende istemesende hayatta kalmak için kazanmak gereken boktur,(kişisel tanımım) :kafasalla iktisattaki tanımı öyle değil tabi :) 4 temel işlevi olan değişim aracı:1-)paranın hesap ve değer birim oluşu2-)paranın değer biriktirme ve spekülasyon işlevi3-)paranın iktisat politakası aracı olması4-)değişim aracı vbvbvbvbh :bilmez bilmem lidyalılar milattan önce bulmuş,napolyon demişki para para para :) :)
Eywallah kabül görmüştür ve kapitaliz sistem kabül gördükçe
büyüdükçe dahada değerli olacaktır bunda şüphe yoktur tabiki :kafasalla Yanlız insanıda insanlığından çıkaran bişeydir,içinizden ewt dediğinizi der gibi oluyorum :) Bu boku bulmak için yorulan insan kaybetmemek için bütün şeytanilikleri yapar :kafasalla insanların arasını açan,insanlar arasında güvensizlik yaratan yada yapay sewgi bağları yaratır bu bok :kafasalla savaşların,binlerce ne binlercesi milyonlarca insanın ölümü bu bokun yüzündendir :vur insanlara bencilleşmeyi öğreten,yardımlaşma denen insan eyleminden uzaklaştıran yine bu bokk :kafasalla yaww sayfalarca yazsam ne olcak yarın sabah uyandığım zaman yine değerli olcak,el kiri yada kağıt parçası gibi sloganlaşmış gerçek anlamını almıyıcak :) nese en azından bi sinirimi attım :) :kafasalla :kafasalla sözlerime şuan dinlediğim şarkını sözleriyle son wermek istiyorum.ay dolandı suya düştü su ballandı ceylan içti çok küçüktüm kimi sevsem deli gönlüm sana düştü yarrrrrr,bir düş gördüm ben düşümde baban seni bana vermiş çiçek açmış zerdaliler,gece olmuş yola düştüm yarrr,bilennnn susar demedimmi yarrr :) :kafasalla

Kategori:

Yorumlar

:kafasalla PARAAAAAAAAAAAAAA :) PARASIZ OLMAZ ARTIK, ESKİDEN DEĞİŞ TOKUŞ VARMIŞ PARA YERİNE.. VER BUĞDAYI, AL HOROZU... ÇOK KOMİK YAA.. ŞUAN PARA OLMASAYDI BENİM VERECEK HİÇ BİŞİYİM OLMAZDI.. :gozler AÇ KALIRDIK HERALDE :p

bodysuha kullanıcısının resmi

olmazzzz tabi parasız yaww :kafasalla fazlası zarardır herhalde ama :melek yai ne bilim çokta önemli bişi değil herhalde :? biraz olsun tabi,birazdan kasıt yeticek kadar,yetmekten kasıt,istediğini giymek,istediğin yere gitmek,istediğini yemek içmek vbbb ;) :?

BENCE PARA EĞLENCE :gozler BENİM ÇOK PARAM OLSA EĞER SIRF EĞLENİRDİM GEZER TOZARDIM EVE GİRMEZDİM VALLA... AMA PARANIN BİTMEMESİ ŞARTIYLA ;) EĞER PARA BİTERSE EVDE KÖS KÖS OTURMAKTAN BAŞKA CARE YOK... :?

bodysuha kullanıcısının resmi

tam damarıma bastın :) bu yaz sıcağında bi kumsalda olmak vardı,sol elde soğuk bira sağ el yaz aşkıının belinde,arkadan güzel bi müzik:)ama bunların hepsi için para lazım:) olsun yaw burda paylaşmakta fena değil :gozler :)

:gozler :gozler dedim ya para sırf eğlence işte başka hiç bişiye yaramıyor,, insanların hayalleri de para! biri desin parada pulda gözüm yok diye o kişi bence yalan söylüyor... :tipebak parasız hayat, hayatta parasız olmazzzz ;)

bodysuha kullanıcısının resmi

gezip eğlenmek tabiki çok güzel ama gerçek mutluluk parayla olmazki bencee,bide gezip eğlenmek,hani bi deyim var ya "dünyanın anansı satmak" diye öle yapsan bile oda anlık bi mutlulukki :? gerçek mutluluk bence bilmek oluyoo,bildikçe dünyaya bakışın değişio(herşeyi bildiğimden yada cok bildiğimden söylemiyorum,sadece bilmeye çalşıyorum),insaları anlayabilmek,aşkı anlayabilmek,saygı duymak sanırım gerçek mutluluk bunlar:) :)

bodysuha kullanıcısının resmi

sıkı dur dostummmmm :) benim tek hayalim tek istediğimm sewdiğim kızla bi dağ ewinde yasmakkk,büyük willalarda,büyük arabalarda gözüm yokkkk :) :)

tabi onların yeri ayrı ama genede bir düşünürsen her kapı paraya çıkıyor :gozler
kaç kişi var öyle birbirlerni sevip evlenenler sonra da boşanırlar maddi sıkıntı yüzünden... neden?
daha cok şeyler var,, mesala gercek dostluk arkadaşlık ta para söz konusu olmamamalı ama bu devirde öyle değil. insanın kuyusunu kazarlar para için babasını öldürenler var :g :sad
benim demek istediğim her şey paraya dayanıyor bu devirde.. yaşamak istiyorsan, bir yuvan evin olmasını istiyorsan gene paraya bakıyor bu işler..
mutluluk parada var demiyorum illaa.. bak ben mesela hastayım, tedavim yok, param var ama tedavi olamıyorum neden! dedim ya param var ama mutsuzum..

allahım yaaaaaaa :o ne diyosunnn.. ağlama cocuğum evladım ben sesi bağarıma basarımm :kafasalla

bodysuha kullanıcısının resmi

saol dostummm :) :) eksik olmaaa :) eyyyyy gidi dost sana bişi sölimmi dünyadaki kötü selerden biri nedir?hayal kırıklığı :sad :sad

bodysuha kullanıcısının resmi

saol citoles saol su sanal dünyada beni bağrına basan ilk arkadaşım sensinn :) sewgili citoless benm adım sühaa,belkim sanallık azalır diye söledim :)

:) :) sevgili süha seni bağarıma basmayıp ta napiiimmm.. :) :) sanal dünya da olsa bişiler paylaşıyoruz işte.. gercek hayatta da basarım merak etme ;)

bodysuha kullanıcısının resmi

:) :) saolllll citolessssss büyüksünnn,seni 5nknın en anaç kişisi ilan ediyorumm :) :) ben yönetime dedim bi araya gelelim tanısalım dedim,lakin yönetim uyuyooo :kafasalla :kafasalla

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Olta Seçimi