You are here

Olası Büyük İstanbul Depremi Yaklaştı Mı ?

blues kullanıcısının resmi
Submitted by blues on Çar, 08/06/2008 - 09:26

Olası İstanbul depremi yıllardır konuşulan birşey ve herkesin korkulu rüyası.Lakin kimse önlem almak anlamında birşeyler yapmıyor.1999 yılındaki büyük depremin ardından 9 yıl geçti.O dönemlerde sıradaki büyük depremin 30 yıl içinde olacağı söylenmişti.İyi açıdan bakarsanız maksimum 21 yıl var.Ama belirtiler depremin yaklaştığını gösteriyor.

Karıncaları Araştırma ve Depremle İlişkisini belirlemek üzerine çalışan Kadir Sütçü , kendi imkanları ile doğal hayatı izliyor , bahçesine kurduğu karınca kolonilerini takip ediyor ve buna dayanarak her gün düzenli olarak olası bir depremin olup olmayacağını bildiriyor.Şu ana kadar pek çok depremi saatler öncesinden bilmiş ve haber vermiş.Hatta yakın bir örnek verecek olursak 10 Temmuz 2008 'deki 4.2 şiddetindeki Balıkesir depremini sitesine üye olan herkese 1 gün öncesinde göndermişti ve pek çok haber kanalında,sitesinde de yer aldı bu.Sitesini takip etmenizi öneririm.

Bunun yanında Mike Lee isimli deprem tahmincisi 17 Ağustos'daki büyük depremi bilmişti.Şimdi İstanbuldaki olası büyük deprem için de tarihleri veriyor ve depremin 8.0 büyüklüğünde olacağını söylüyor , tarihler : 3-13 Ağustos 2008, 4-14 Eylül 2008 , 21-31 Ocak 2009 .

Allah herkesi bu ve benzeri doğal afetlerden korusun.

Kategori:

Yorumlar

yomadafaka kullanıcısının resmi

Deprem anı çok enteresan gelmişti bana izmir bi ara sallanmıştı biliyosunuz . O anda aklıma hiç bişey gelmedi kaçayım kurtulayım felan tık yok yatıyorum malak gibi sadece önce hangi duvarın yıkılacağını çok merak etmiştim tuhaf geldi , deprem anında hiç korkmadım ama sallantı bittiğinde titriyodum sonra bi bira çaktım yattım geçti.

Havalar tekrar ısındı. Ülkemiz ne yazık ki çeşitli bölgelerde yer yer sallanıyor. Kütahya, Van, Fethiye vs. derken sanki bu deprem de her geçen gün daha çok yaklaşıyor. Yapacak ise hiç bir şey gelmiyor elden...

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: WeBeste