You are here

Mor ve Ötesi , Deli ve EuroVision Üzerine

blues kullanıcısının resmi
Submitted by blues on Paz, 05/25/2008 - 23:03

Hepimizin malumu , geçtiğimiz gün Eurovision'da , Mor ve Ötesi , Deli isimli şarkılarıyla 7. oldu.Bu kimilerine göre başarı kimilerine göre değil.Bana kalırsa ise bu tarz bir yarışma üzerinden başarı ya da başarısızlık gibi bir durumu tartışmak bile akıl karı değil.Zira eurovision kıstas olabilecek seviyede bir yarışma değil.

Artık öyle bir hal aldı ki bu yarışma , tamamen "al gülüm , ver gülüm"'den ibaret.Komşu ülkeler birbirlerini ağırlıyorlar.Herkesin bu mantıkta olduğu düzende biz de yanımıza bir eş bulduk ve Azerbeycan ile "Körler , sağırlar , birbirini ağırlar" moduna girdik.

Ama en nihayetinde sonuca bakıcak olursak Türkçe bir eserle yedinci olmak , bence birincilikle eş değer.Kaldı ki zaten ben deli'yi oldukça beğendim ve başarılı buluyorum.

Sonuç olarak , ne zamanki Avrupa'da olmamasına rağmen , Türkmenistan,Özbekistan vb. ülkeler bu yarışmaya katılırsa ancak o zaman Türkiye her sene birinci olur :)

Yorumlar

Kesinlikle katılıyorum, ülkelerin birbirine yalakalık yaptığı bir yarışma. Kenancım geçen sene süperdi ama 1. olamadı düşünün yani. Bu sene deli şarkısı da çok güzeldi. Ya kız pembe elbise giydi, iki tane gülücük, o cırtlak sesle yunanistan ikinci oldu ya. Bide yunanistan sahneye çıkmadanki o görüntüler neydi ya. Annem ve anneannemin yorumlarından 5 dakika kendime gelemedim. :))

Ben şarkıyı pek beğenmedim.. Daha güzel türkçe bi parça yapabilirlerdi ama artık bişey değişmez. En azından ilk 10a girdik.. Diğer ülkelere bakarsak gerçekten çok kötü parçalar vardı..Türkiye daha iyi bi derece alabilirdi belki..

Misafir kullanıcısının resmi

bence şarkı harikaydı ama maalesef bu yarışmada şarkılar yarışmadı bu nedenle tartışmaya bile gerek yok...Mor ve ötesini gönülden tebrik ediyorum.Başarılarınızın devamına...

jellies kullanıcısının resmi

canlarım benim ya
diğer ülkedeki salaklar gibi şımarmadılar hiç bir sekılde
allah ım o yunanlı kızı elime versinler :@

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Vücudu Geliştirmek Şart