You are here

Kadir Has Üniversitesi'nden Spor İletişimi Sertifika Programı

haberci kullanıcısının resmi
Submitted by haberci on Çar, 01/27/2010 - 13:33

Kadir Has Üniversitesi Spor Hukuku Araştırma ve Uygulama Merkezi,  iki yıldır devam ettirdiği Spor İletişimi Sertifika Programı'na,  2009-2010 akademik yılında da devam ediyor.

Sporun ve özellikle futbolun her geçen gün profesyonelleştiği günümüzde, spor endüstrisi ülkemizde de hızla büyümeye devam ediyor. Bu büyümeye paralel olarak özellikle spor iletişimi konusunda iyi yetişmiş spor yöneticisi ve donanımlı elemanlara her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duyuluyor.

Kadir Has Üniversitesi, haftada 70 saat spor programı olan, ulusal gazetelerde 100'ün üzerinde spora sayfa ayrılan ve futbol pazarının büyüklüğü 500 milyon Euro'yu aştığı ülkemizde, bu yıl 3. kez düzenlenen Spor İletişimi Sertifika Programı ile sektöre destek vermeye devam ediyor. Sertifika programı, medya kuruluşları ve spor endüstrisi içinde bulunan basın-halkla ilişkiler departmanlarında, Türkçe'yi doğru kullanan, habercilik ve gazeteciliğin etik kurallarını özümsemiş, iletişim ve spor hukukunun temel ilkeleri hakkında bilgi sahibi ve sporun her alanıyla ilgilenen bilinçli gazeteci ve donanımlı yöneticinin yetişmesine katkıda bulunarak, spor iletişimi konusunda eğitim ve öğretim eksiğini kapatmaya yönelik destek vermeyi amaçlıyor.

Konunun devamı ve detaylarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Kategori:

Bunu Görmüş müydün?: MüZik:)