You are here

İş Hayatı mı Öğrencilik Hayatı mı?

blues kullanıcısının resmi
Submitted by blues on Paz, 06/14/2009 - 14:36

Baya uzun bir süredir buralarda kendimden birşeyler karalayamıyorum, farkındayım. Ama bir sorun, neden? İş hayatı denilen o karanlık girdapın içindeyim son 2,5 yıldır. Ve her geçen gün biraz daha içine çekiyor o girdap beni. İşlere o kadar gömülüyorum ki bazen hayatı ıskaladığımı da farkediyorum ama elimden birşey gelmiyor. Diğer bir deyişle çalışmayana ekmek vermiyorlar...
Öğrencilik günlerimi, üniversite yıllarını bir hayli özlüyorum. Ara sıra (ki yılda 2-3 kez en fazla) eski ev arkadaşlarımla buluşuyoruz, o güleri yad ediyoruz. Üniversitede sınıf arkadaşlarımdan bir kaçıyla hala irtibatımızı kopartmadık, onlarla da en azından telefonla bile olsa görüşmeye çalışıyorum. Bunlardan birisi de buradaki adige nickli arkadaşımız. Sağolsun kendisi biraz partalcıdır (Yöresel ağızda, sallayan, atmasyon konuşan anlamlarına gelebilir) ama olsun onu da öyle kabullendik :)
Şimdi bir mukayese yapıyorum da, iş hayatı mı yoksa öğrencilik hayatı mı daha güzel di diye? Sonuç her halükarda öğrencilik hayatına çıkıyor.
Hele çalışmaktan kaynaklı elde ettiğim maddi imkanlarım öğrenci iken olsaydı, bir ömrümü öğrenci olarak geçirebilirdim :)
Öğrenciyken kafanıza estiği zaman sabah, yatağınızdan kalkmayıp, "Bugün de okula gitmeyeyim" deme lüksüne sahipsinizdir ama iş yerinde böyle bir ihtimal dahi yoktur. Sebebsiz ve habersiz bir şekilde işinize gitmediğinzde kendinizi kapının önünde bulabilirsiniz.
Sayamayacağım çoook çok sayıdaki nedenle öğrenciliğin değerini bilin sevgili öğrenci kardeşlerim :)
Ha unutmadan, bir de bugün 2009 yılının ÖSS sınavı vardı. Umarım kazanacak arkadaşlar da en az benimkisi kadar eğlenceli ve ömür boyu unutmayacakları öğrencilik yılları geçirirler...

Kategori:

Yorumlar

Kanka partal dediysek her konuda da değil :) Genellikle "istanbula gelicem abi, şöyle yapıcam böyle edicem" gibi konularda oluyor bu durum yoksa, genel olarak öyle bir hal yok :)

madur:) kullanıcısının resmi

Gardaş öğrencilik günleri dedin yıllar sonraya götürdün bizi :) tıklım tıkış üniversite otobüsü ilk binenin kendini şanslı hissettiği, okuldaki en arka sıra kapma hevesi hele birde sabah ders varsa arka koltuklar full:) yer yok Ögle yemegi hanki kantin merkezi kafeterya süper bir seçim:) sonra kafeteryanın altındaki park hele birde gitarın varsaa:) dersle olmasın :) 300 500 :) iş iş iş ne eglence kalmış hayat rutin sabah kalk gel akşam cık eve git yoruluyorsun yataıyım diyorsun bir bakıyorsun sabah olmuş :) yeniden aynı günler yaşamak çoook sıkıcııııı... NERDE ÖĞRENCİLİK YILLARIMIZ paran olmasa bile çok güzel zamanlardı şimdi paran var ama ???? neyseeee. hadi iyi işler gardaş

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Roka ve Shaft Blues & Jazz Club