You are here

Hohner Bluesband Harmonica Seti

blues kullanıcısının resmi
Submitted by blues on Paz, 08/10/2008 - 18:11

Bugün sabah kalkıp kahvaltı yaptıktan sonra Kadıköye harmonika'lara bakmaya gittim.Aklımda bir hohner marka harmonika almak vardı.Kadıköy belediye çarşısına gittim.Orada pek çok müzik market yer alıyor , sayısını tam olarak bilmiyorum ama harmonika çeşitleri olan tek bir yer var.Gittim oraya hem kaliteli hem de uygun birşeyler arıyordum.Pek çok modele baktım sonunda Hohner Bluesband Harmonica setinde karar kıldım.Bu set hem fiyat olarak çok uygun hem de Hohner olduğu için belirli bir seviyenin üstünde , yani çin malı mızıkalar gibi değil.
Yanda görmüş olduğunuz resim set'in kutusu.Bu kutu bile çok kaliteli.içerisinde 7 adet harmonika yer alıyor.Yani her ton için(C - D - E - F - G - A - Bb) bir harmonika var.Ses kalitesi de orta seviye için hiç fena değil.Gerçekten doyurucu.Mızıka ile ilgileniyor ve blues , rock'n roll vs. tarzı bir müzik yapmayı düşünüyorsanız bu set'i tavsiye ederim.
İşte harmonika'nın ne denli güzel bir enstrüman olduğunu anlamanıza yardımcı olabilecek bir video :

Yorumlar

Rocka Rolla kullanıcısının resmi

Biri doğum günümde 24 delikli tremolo mızıka hediye etmişti ama ögrenemedim pas tuttu gitti valla. :( Online dersler veren bir site buldum umarım işime yarar.

bodysuha kullanıcısının resmi

her ensturuman çıkış yerlerindeki kültürün karakterine bürünmüş acayip nesnelerdir.6 yıldır blues dinleyicisiyim ve hep aynı isimleri aynı şarkıları dinledim,bluesu sadece gitarda yapılan bandlerle olarak öğrenmiştim,fakat blues mızıkıyla can bulan bir müzikmiş :kafasalla bütün ensturumanların bir karakteri var eyvallah ama en sağlam karakterlisi mızıka sanırım :kafasalla hele hele bizim gibi şehir yaşantısına adapte olmak zorunda kalan robotlar için bulunmaz bir nimet.peki neden? mızıkanın o içli derin sesi,egsoz dumanını,gaspını kapkaçcısını götürüp yerine doğal pastorel düşlere yolculuk açtırıyor :kafasalla varlığı çok bilinen değil fakat özlenen aranan bir ses :kafasalla valla kim icat etmişse helal olsun:)ruhuna el fatihaa:):):):)

Rocka Rolla kullanıcısının resmi

Blues, sizin oralarda harmonica fiyatları ne alemde acaba yeni bi tane almayı düşünüyorumda 10 delikli (başlangıç için. Hayatta nelerle uğraşmıyoruz ki mızıka dan niye geri kalayım. Flüt bile çalmayı becerememiş ben belki mızıka bi kaç parça çalmayı öğrenirimde egomu kabartırım :P :)

Rocka Rolla kullanıcısının resmi

Tavsiyen üzerine hohner harmoınica aradım dün ama bulamadım buralarda, harmonica var ama hohner değil; fransız marka swan. 10 delikli diatonik bi tane alacaktım ama farkettim ki setler daha hesaplıya geliyor "Bulunsun evde sonra kullanırım" düşüncesiyle şu seti aldım.Paslanmaz krom-çelik ve yeni gelin gibi bakıyorum :)

Hadi hayırlısı olsun üstat , o zaman video kayıtlarını görmeyi bekliyoruz yakın zamanda :)

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Buzul Astroidler