You are here

Hoşçakal Sadece Bir Kelime Değildir

blues kullanıcısının resmi
Submitted by blues on Per, 09/04/2008 - 20:24

Ayrılık'lar hayatın en acı yüzüdür.Acı ise hayatın kendisidir.Acıdan doğar insan ve aşktır insanı yaratan!
Ayrılık,fiziksel ya da ruhsal olabilir.Başka şehirlerde olmak,onu görememek fiziksel bir ayrılıkken , artık onu gördüğünde kalbinin çarpmaması ruhsal bir ayrılıktır.Ne olursa olsun ayrılık acıdır ve içinde acı olmayan tüm yaşanmışlıkların eksik bir noktası muhakkak vardır.
Tüm bunlara rağmen insan acı çekmek,ayrılmak istemez ama hayatta bazı şeylerin çaresi yoktur.Kendinizi çaresiz hissettiğiniz zamanlar ise sıklıkla kapınızı çalabilir.Vakit son sözü söyleme vaktiyken , kelimeler biraz daha ağırlaşmışken zihninizde , çoğunlukla bu kelime çıkar iki dudağın arasından : Hoşçakal .
Hoşçakal sadece o anda söylenmiş bir kelime olamaz.Hoşçakal tüm yaşadıklarınıza , birlikte geçirdiğiniz tüm zamanlara yapılan bir katliamdır.Hoşçakal , artık hayallerinizin sizi taşıyamayacağının bir göstergesidir.Belkide düşsel yolculuğunuzun başlarında ne hayaller kurmuştunuz ama bu yükü taşıyamadınız ve hoşçakal dediniz birbirinize.
Kimbilir ,belki şimdi başka bir düşün sırasıdır ve kanatlarına binme vakti gelmiştir mavilerin...

Zaman durdu ,Bir gurbet olmuşken Ankara yüreğimde,Ellerim tutuldu sanki , dudaklarım kendime kilitlendi,Hoşçakal sevgilim.
Yüreğim durdu,Ne de heyecanla çarpardı,Sana dokunurken ellerim,Tenin beni örterken sevgiyle,Hoşçakal sevgilim.
Yaşam durdu , kapanıyor gözlerime dünya,Nerede mavi mutluluklar,Nerede sevdamız ve yarın umutlarımız,Hoşçakal sevgilim.
Zamanım doldu,Hep birşeyler vermeye çalıştım sana,Bir ömrümü yalnızca sevgi vererek geçirebilirdim,Ama sizin vermeye pek değil, hiç vaktiniz olmadı,Hoşçakal sevgilim Hoşçakal sevgilim...

Kategori:

Yorumlar

''Vakit son sözü söyleme vaktiyken , kelimeler biraz daha ağırlaşmışken zihninizde , çoğunlukla bu kelime çıkar iki dudağın arasından : Hoşçakal ''
çok güzel..yüreğine sağlık..bu arada şarkıyıda geçemeyeceğim demek isterdim ama bu düş sokağı..ne demebilirki..

Teşekkürler Guvela.Evet Düş Sokağı Sakinleri ve Murat Yılmazyıldırım şarkısı.Hayata bakışımı değiştiren insanlar olduklarını söyleyebilirim Murat Çelik ve Murat Yılmazyıldırım'ın.İkisi ile de konuşma fırsatı buldum ve ikisi de eşsiz insanlar.Bu kelimeler benden çıkıyorsa onlarında bir yerlerde katkısı var yani...

vardır tabiki...birileri birilerine bişeyler katar..bazen bunun bile farkında olmayız bile...çünkü uzaklarda ararız..şuan aslında bu site bile bir çok insana bişey öğretiyordur..ve önemli olan burda öğrenilenler hayata yönelik olması..yaptığınız çok güzel bişey ..

Murat Çelik ve Murat Yılmazyıldırım'ın.belli oluyorki cümlelerinden insalığa dair güzel şeyler kazandırmışlar..

bu arada yarın sınavım var..bugün cümle kurmakta zorlandığımı farkettim bu sebepten :D

Teşekkürler tekrar.Bizim burayı açarkenki amacımız da insanlar içinden geçenleri yazsınlar , birşeyler paylaşalım ,etkileşimde olalım'dı.Herkesin başkalarından öğrenecek birşeyleri mutlaka vardır.Bu nedenle burada herkesin yazdıkları gerçekten çok değerli.Elbetteki yazılarda tartışacağız , fikirlerimizi beyan edeceğiz.Ancak bu şekilde birşeyleri açıklığa kavuşturup yeni şeyler katabiliriz kendimize ;)

heryerde olur o tartışmalar...beklenesi bir durum...cümleler haddini ve ahlak sınırını açmadığı sürece sorun olmaz...tabi her yerde bu sınırı aşan insanlar oluyo ama ne yapalım hayatın gerçeği işte..önemli olan doğru olanı bulmak yada bulmaya çalışmak...:)

belkide benimde derdime derman olacak bir sözcük bu..
"HOŞÇAKAL"
ama biliyorum ki bu sözcüğü duymak fiziksel bir ayrılığa sebebiyet verecek.ruhsal yönden bi zedelenme eminimki olmayacak.ama bana kalan yine hüsran olacak :)alıştık zaten...

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: İETT Günlerinden Birinde..