You are here

Her zaman kaybetmeye mahkum olanlar

coplux kullanıcısının resmi
Submitted by coplux on Çar, 02/20/2008 - 20:38

Yıllardan bir yıl, günlerden bir gün vakit bizim lise zamanı. Delikanlı gençlik toplanmış halı saha maçı yapalım diyor. Gaza geliyor, freni geçiyoruz ve maça gidiyoruz.

Bölüşüyoruz, çarpışıyoruz ve takımlara ayrılıyoruz. İki takımda aynı sınıftan kişilerden oluşuyor. Kaybeden takım kazanan takımın parasını da ödeyecek :)

Oynadık, kaçırdık, attık ama olmadı ilk maçı kaybettik ve canım bılyuu da bizim takımdaydı, soyunma odasına kederli gitmiştik. Bizim takımdan herkes iki kişilik para ödedi ve o gün bayraklar yarıya inip tarihe kara bir leke olarak geçti. Boynumuz bükük ayrıldık halı sahadan herkes evinin yolunu tuttu. Ertesi gün sınıfta dalgalar geçildi, ezikler seçildi falan da filan günler öyle geçti. Sonra ikinci maçı yapalım dedik. Yenilen pehlivanın güneşe doymadığı gibi (düzeltme yapacak kadar sazan olmayın lütfen, sadece okuyun :] ) Neyse yine toparlandık ve maça gittik. Bu kez bölüşüp, çarpışmayalım aynı kişilerle yapalımda rövanş olsun dedik ancak bir kişide sorunmu çıkmıştı ne Bılyu bu kez karşı takıma geçmişti.

Düdük çalındı ve oyuna başlandı, kıran kırana bir maç olmuştu ve hatırladığım kadarıyla son dakika golü ile bu kez biz kazanmıştık. Sevinç, mutluluk, çılgınlık sahanın ortasına kol geziyordu, almıştık, rövanşı deli bir şekilde almıştık. Ben kendimi birden bu filmin yıldızı, başrol oyuncusu gibi hissetim. Filmlerin başrolleri çok çalışıpta bir şeyi kazandıklarında yavaş çekimle odağa alınır ya hani, etrafta herkes coşkulu coşkulu sevinirken o bir yere odaklanmıştır, zaman durmuştur hani neyse işte bende o şekilde Bılyuuya odaklanmıştım. Çünkü her seferinde kaybeden takımda olmuştu o, artık sorun mu ondaydı yoksa kaderi mi buydu orasını bilemem. Kaybettiğine mi yanmalı, hep para verdiğine mi :)

Ama maçta bir hareketi vardı ki, kaybettiği paralara değerde geçer, bir rövaşataya kalktı ki yine yavaş çekim anlarından birisiydi (tabii rövaşataya kendi ceza sahasında kalktığını söylemeyeceğim).

İşte öyle bir anıydı. Bu kadar :)

Kategori:

Yorumlar

zuhahahaa :D , abi ya valla kader kader ben hayatımın topunu oynamıştım o maçlarda :p Valla şaka maka gerçekten de iyiydim ama işte napıcaksın şans olmadı mı olmuyor.Rövaşata ise gerçekten olaydı , kimse benden beklemiyordu , valla yıktım ortalığı bide para vermeseydim :p

chiculata kullanıcısının resmi

sizin maçlar bi alemdi zaten bizde bidenesine gelmiştik ama o hangi maçtı hatırlamıyorum :)

sivasta maçı kaybedenlare bi laf söylerledi..burda olsaydınız eğer bilyuu yada o lafı kesin söylerlerdi gibime geliyo :) :) :)

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Mızrakla Balina Avı