You are here

Her 5nk profiline bir müzik çalar :)

Rocka Rolla kullanıcısının resmi
Submitted by Rocka Rolla on Salı, 10/28/2008 - 12:55

5NK üyelik kaydım sırasında "kendiniz hakkında" bölümüne bişeyler yazmıştım ve bu yazının beni yeterince tanıtmadığını düşünerek - hayatımda müziksiz yapamayan ben - kendimi yine müzikle ifade etmeye çalıştım ve 5NK profilime bir müzik çalar ekledim.Çokta güzel çalışıyor. Blues da beğenmiş. Bende bunun akabinde bu konuyu açmaya karar verdim.
Evet 5NK'ya gönül vermiş kadir şinas insanlar,dostlar,sevgili arkadaşlar. Neden her profilde bir müzik çalar olmasın? Gerçekten herkesin profilinde ne dinlediğini görmek, nelerden, hangi müzik ve türlerinden hoşlandığını görmek beni ve zannediyorum ki sizleri de mutlu edecektir.Evet geleyim konuya.
Bir müzik çalma listesi oluşturmak için biraz tasarım bilgisine, belli bir alana yüklenmiş müziklere ve adreslerine ve müzik çaları ekleyecek bir yerlere ihtiyacınız var. Aramızda bunları kendi tasarımından, mp3 yüklemlerine, kadar herşeyi kendisi yapan arkadaşlarımız vardır ama bizim bunlara ihtiyacımız yok.Bunları bizim için yapan birçok site zaten mevcut onlardan bir tanesiyle müzik çalarımızı yapalım.

1)Myflashfetish adresine giriyoruz ve yukarıdaki menüden mp3 playliste tıklıyoruz.
2)Gelen sayfadan 20 kadar beğendiğimiz müzik çalar arayüzünün yanındaki create now(şimdi oluştur) butonuna tıklıyoruz.
3) yeni gelen sayfadaki colors bölümünden çaların rengini,styles bölümünden şeklini,skins bölümünden anasayfaya gitmeden arayüzünü, settings bölümünden ses yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.
4)sağ taraftaki mp3 search bölümünden yerli,yabancı müzikler arıyoruz ve arama sonuçlarının yanındaki + butonuyla listemize ekliyoruz.İstediğimiz şarkıyı bulamıyorsak hemen arama boşluğunun yanındaki upload kısmından kendi müziklerimizi yükleyebiliriz.
5) sayfanın alt bölümünde eklediğiniz müzikleri görebilir/kaldırabilirsiniz. Müzik çalarınıza isim verebilir, profiliniz açıldığında otomatik olarak çalmaya başlamasını istiyorsanız auto ve şarkıları liste sırasına göre değilde karışık olarak çalsın istiyorsanız shuffle kutucuklarını işaretlemeyi unutmayın.
6) son olarak Save(get code) (kaydet-kodu al) butonuna basıyoruz fazla uzun sürmeyen üyelik işlemlerinizi yapıp kodunuzu alıyorsunuz aldığınız kodu profilinize ekliyorsunuz ve profiliniz size özel müziklerle tıngırdarken yasadışı bir işlem yapmamış ve mp3 paylaşımında bulunmamış oluyorsunuz. Hadi bakalım her profile bir müzik çalar :ampul :kafasalla ;)

Kategori:

Yorumlar

Rocka Rolla kullanıcısının resmi

Ben teşekkür ederim, ne demek. Bakalım ilk kim girişimde bulunacak bu konu hakkında :) forever 5NK

bodysuha kullanıcısının resmi

"Gerçekten herkesin profilinde ne dinlediğini görmek, nelerden, hangi müzik ve türlerinden hoşlandığını görmek beni ve zannediyorum ki sizleri de mutlu edecektir."
diğer yazarların ne tür müzik dinlediğini bilmek hiç bir yazara gerekli değildir.yazarların ne tür müzik dinlediği değilde ne yazdıklarına bakmak lazım.çok mantar patates bir varsayım"diğer yazarların ne dinlediğini bilmek istenmesi". bu ülkede komedyen olmak harbiden kolay,malzeme çok:):):)

insanların dinledikleri müzikler kişiliklerini yansıttıkları için ne dinlediklerini bilmek o kişi hakkında çok fazla fikir verecektir.Yoksa sen de mi kulağıma hoş gelen herşeyi dinlerim diyenlerdensin ? Öyleysen şuraya bir bakabilirsin.

Rocka Rolla kullanıcısının resmi

Teşekkür ederim sevgili Bodysuha
Yorumlarına cevap yazıp veritabanında fazladan yer kaplayacağıma,beni tartışmanıza çekmenize izin vereceğime lümpen kişiliğinize "stand up" malzemesi olmaya razıyım. Kötü emellerinize alet edecek başka birilerini bulursanız sevinirim. Kimsenin de rahatı bozulmaz. İyi akşamlar.

Sayfalar