You are here

Hatırlatma

cocolata kullanıcısının resmi
Submitted by cocolata on Per, 07/30/2009 - 08:45

Ben geldim, size sabaha yakın bir saatten selam veriyorum. Havası sıcak, gecesi yıldızlı, hafif rüzgârlı, uyku saati işte bilindik haliyle. Bakıyorum etrafıma, tanıdık bir sima ayırıyorum; gülen bir yüz…  Her yüzde bıkkınlık, yorgunluk, soru sorsam cevap verecek bir tek dil yok. Herkes gece gibi ışığını bir yerlere gizlemiş. Demek ki; insan yalnız kalınca böyle olur, en yakın yıldızı kendisine arkadaş seçermiş, penceresini acık bırakırmış büyümeyen çocuk gelir diye, rüyalarında ya pamuk prenses ya da külkedisi olur ve her sabah uyuyan güzel olarak uyanırmış. Ta ki…

İşte o sabah gün başka göz kırpınca yüzüne; şaşkın bir tebessümle utangaç bakarsın aynadaki haline; gözlerinin altı morarmış, şişmiş, kulağında hatırlayamadığın şarkılar... Böyle devam ederken ruhunu iyice köseye sıkıştırır: ”Yalnızım, yanlış mıyım? !” diye haykırırsın değil mi?
Öyle değilsin.

Öyle olmamalısın. Sana bahsettiklerim birçoğumuzun yasamaktan yorulduğu alışkanlıklar. Demem o ki;  iki elinle sarılınca hayata, her şey yoluna girmez. Aklında bitirip, diline dökecek, elinle işleyecek, gözünle göreceksin işte o zaman ne Peter Pan’ı bekleyecek; ne pamuk prenses ne külkedisi olmak isteyeceksin, bu sensin yapabildiklerinle başardıklarınla… Gülümseyeceksin her ne olursa, inadına ve sevebileceksin kendini, senin olan her şeyi.

“Eee… Ben bunları zaten biliyordum yazacak başka bir konu mu bulamadın? “ demek en doğal hakkın fakat bilip de es geçtiklerimizi hatırlatmak istedim.

Lafın kısası; emelim, hoş görmektir her bir cemali, tebessüme neden olmaktır durgun çehrelerde, yağmur olamasam da haberini veren rüzgâr olmaktır, bir işe yaramasa da cüssem safımın belli olmasıdır.

Kategori:

Yorumlar

Aslında ben yazının gidişatına ters olarak, tüm insanların yalnız ve tek olduğunu ve bunun gerçekliğini savunurum. Hani senin de gece hissettiğin ama sonradan vazgeçtiğin düşünce yani. Evet, anne, baba, kardeş, arkadaş, sevgili, eş ve dahası. Hepsi sana yakın oldukları kadar, özüne de uzaktırlar. Hepsi birgün ya vefat edecekler ya da çeşitli sebeplerle senden ayrılacaklardır. Sense her gece yatağa yattığında hissettiğin gibi tek kalacaksın. Bu öyle kötü birşey de değil ama kabul etmesi biraz zor. Ben şimdiden kabullendim, tavsiye ederim.

Bir şarkıda da denildiği gibi; tek başımıza ,tek başımıza , hep tek tabanca...

Misafir kullanıcısının resmi

Ben yalnız olduğumuzu dusunmuyorum. Her zaman sığınabileceğimiz,rahatca dertlesebilieceğimiz,hayat boyu O'na layık olmaya calıştığımız,bizi en iyi anlayan özümüzü bilen biri var hep yanımızda;ALLAH(cc)!Yetmezmi sizce?
''Allah bizleri kendi sevgisinden baska hiçbir sevgiye sahip olmayacak kadar zengin eylesin''Amin..
Selametle....

rzm kullanıcısının resmi

aradığım ufak bir gülümseme ....
her sabah, bugün mutluluk bana gülümseyecek mi diye düşünerek uyanıyorum. herkese gülümsemekten onları mutlu etmekten yoruldum. asıl yalnızlık burda saklı. geceleri yıldızların yakın olması bana yalnızlığımı unutturuyor. yalnızlığı gecenin sessizliğinde özgür bırakıyorum....
dediğiniz gibi kabullenmek.... hayatta neleri kabul etmek zorunda kalmadık ki?????

MaviDuvar kullanıcısının resmi

blues'e katiliyorum (mavilik oldugundan degil :D ), cunku hepimiz ( ki ikiz ucuz dorduz felan dogmadiysak) yanliz dogariz, ve hepimizin kaderleri yanliz yazilir, ve yanliz oluruz, sonucta herkes bir kundaktan bir kefene gidiyor bu dunyada, ve aradaki o buyuk veya kucuk + ve de belirsiz mesafede hayat ne isterseniz odur !

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: İddaa Manyaklığı