You are here

Grip Nedir? Grip Tedavisi Nasıl Olur?

bilgiç kullanıcısının resmi
Submitted by bilgiç on Per, 12/03/2009 - 16:43

Grip ölümle sonuçlanabilecek bulaşıcı bir hastalıktır. Sağlıklı bir insan önce grip, sonra zattüre, beyin iltihabı sonucun da hayatını kaybedebilir. Bu sebebten dolayı grip olduğunuz takdir de sağlığınıza dikkat edin. Kış mevsimin de ortaya çıkan bu hastalık genellikle havanın aşırı soğuk olmasından ortaya çıkabilir. Sağlıklı bir insan grip olduğunda en az 5 gün bu hastalıkla pençeleşmek zorunda kalabilir. Öncelikle daha hızlı iyileşebilmek için grip tedavi yöntemlerini okuyabilirsiniz.

Grip tedavisi gribal enfeksiyon olduğundan dolayı yoktur. Bu nedenle doğal tedavi yöntemlerini uygulamanız gerekecektir. Öncelikle grip olduğunuzu anladığınızdan itibaren sıcak bir ortam da bulunmalısınız. Bol bol protein deposu olan meyve tüketmelisiniz. Ayrıca ıhlamur gibi sıcak çayları da içebilirsiniz. Yaklaşık bir hafta böyle geçirdiğiniz takdir de sağlığınıza kavuşabileceksiniz. Gribi mutlaka dikkate almalısınız. Daha doğrusu hızlıca iyileşmeye bakın. Çünkü grip ölümlere dahi yol açabilir.

Grip bulaşıcı bir hastalık olduğundan dolayı daha çok yalnız ve sıcak bir ortam da bulunmanızı tavsiye ederiz. Hapşırma, öpüşme, sarılma yolları ile grip kişiden kişiye bulaşabilir. Bu sebeble kesinlikle insanlardan daha çok uzak durmaya ve kısa süre de tedavi olmaya bakın. Aksi takdir de virüs ailedeki herkesi dolaşacak ve yine size dönecektir.  Grip tedavisi için yurtdışındaki bilim adamları tarafından aşılar geliştirilmiştir ve bu aşılar grip önlenmesine kesin çözüm değildir. Bu nedenle her ihtimale karşı çocukların ve insanların aşı olması gerekir. Grip belirtileri ile gribal enfeksiyona kapıldığınızı anlayabilirsiniz. Belirsiz bir şekil de ateşiniz varsa büyük bir ihtimalle grip olmuşsunuz demektir. Sağlıklı Günler.

Bunu Görmüş müydün?: Nasıl Nişan Alınır