You are here

Günlük işte=)

aurora kullanıcısının resmi
Submitted by aurora on Cum, 09/12/2008 - 17:43

5 gündür filan yazı yazmıyorum ve o kadar uzun bir süreymiş gibi geliyor ki. Ara sıra içimi dökme ihtiyacını duyduğum zaman yazardım sadece. Tabii böyle içimde tuta tuta birikmiş hepsi, bir anda istila etmiş gibi oldum burayı=)
Bu hafta okulum açıldı işte, neyse ki yarım gündü. Ona rağmen zor oldu alışmak tabii. Aslında sıkılmıştım o yaz boşluğundan, sürekli birşeylere koşturmaya o kadar alışmışım ki. E tabii ben de okulun yarım gün olmasından faydalanıp bol bol gezdim. İnsanın yapacak birşeyi olmadığı zaman düşünmekten başka yapacak yok, o yüzden de sürekli yolunda gitmeyen şeyleri hatırlatıyorsun kendine. Ben de bundan sıkılmıştım işte.
Gitara başlayacağım ve o kadar mutluyum ki. Sürekli bir bahane sürekli bir engel çıktı ama en yakın arkadaşlarım da gitar alınca dayanamadım, iyi de yaptım. İnsanın sevdiği şarkıları çalabilmesi çok keyifli olsa gerek, bir de sesim güzel olsa=) Kadıköy'de bir yer bakıyorum şimdi ders için, tavsiyelere açığım=)
Öğrenciliği özlemişim ya. Korkmuyo değilim ama derslerden. Hele bir matematikçi var, anlatılmaz yaşanır.. Ne çektiysem hepsi matematik yüzünden. Kafam basmıyosa ben ne yapabilirim, di mi ama?=)
Kitabımı da sabırsızlıkla bekliyorum. Ne kitap okuyacağımı seçemiyordum son günlerde, iyi oldu=)
Şöyle güzel bir yazı yazsam diyorum; baş ağrısından beynim çalışmıyor. Fazla kaçırdım nargileyi sanırım. Bu arada bugün ilk kez çikolatalı viskili nargile içtim. Fiyatı normalinin iki katıydı ama her kuruşuna değerdi. Sırada redbull votka portakallı nargile var. Bak bak mübarek ayda neler diyorum, tamam sustum=)
Göz altlarımın çöktüğünü hissediyorum yorgunluktan, uyuyayım ben en iyisi=)

Kategori:

Yorumlar

reklam kokusu alıyorum =P
aslında ben kadıköy'de bir yer arıyorum(kadıköy'e gitmek için bi bahane). gerçi sen ders verirken nerde ve nası yapıyosun bilmiyorum.

:) Yok ya benimkisi şakaydı.Artık tam zamanlı olarak bir işte çalıştığım için kurs verecek vaktim pek yok açıkçası.Zaten bi haftasonum var o da bana kalsın , çalışmak istemiyorum :) Ama kadıköyde tabiki pek çok gitar kursu var , önemli olan hem ucuz hem kaliteli hem de hızlı olanını bulmak :D

tüh şakaymış=) ahaha tabiki iki işe ne gerek var. haftasonu fazla geliyo sana, ders vermeye filan başlıyosun düşünsene=))
evet işte onları araştırıyorum ben de birkaç gündür, bakalım=)

bodysuha kullanıcısının resmi

gitar eğitimi alınarak çalınabilecek bir ensturuman ama bora uslusoyun gitar metodu isminde bir kitabı var,hiç müzik bilgisi olmayan bir insan bile nota,akor vb öğrenebilir, alıp okur çalışırsan bir fikrin olur sanırım:) bide küçük bir tavsiye pes etme,ilk egzersizler çok sıkıcı gelicektir,parmak uçların acıyıcaktır,"bu gitardan ne zaman güzel sesler çıkıcak" diye isyan ederken bir bakmışın istediğin parçaları çalıyorsun:) öncelikle gitardaki amacını belirle bence,"klasik parçamı çalıcam yoksa akorla popüler parçalarımı çalıcam" diye,ona göre bir kurs seçimi yap.klasik çalmak biraz daha zor bir zanaat:)kafana koymuşsun sakınha vazgeçme,orta seviyeye geldikten sonra muhtemelen kendi şarkılarınıda yaparsın ve yazdığın yazılarla orantılarsak çok güzel şarkılar çıkar gibi geliyor:)sana tebrikler ve şimdiden kolay gele:)

Sayfalar