You are here

Gülziya : Masalını Arayan Kahraman

kitapsever kullanıcısının resmi
Submitted by kitapsever on Çar, 08/27/2008 - 13:28

Arka Kapaktan:Her şeyin bir öncesi vardı. Yaradılışın, sözün, yeryüzü oyunlarımızın, verdiğimiz sevginin, kazanılan acıların, katliamlarımızın,

yarım kalmış bir bakışın, uzun yüzlü aynaların her şeyin bir öncesi. Belki de varolmamızın bir nedeni de, varlığıyla kendi cevabını zaten yaratmış olmasında gizliydi; biz ısrarla, bir başkasına taşıtmaya zorluyoruz kendimizi. Aslında, giz diye bildiğimiz her şey nedenini en açık şekilde vuruyordu içimize. Vurduğu yerde bir kapı aralıyor ve o kapının aralığına biriken bakışların arasında kendi gözlerimize yer arıyorduk. Gözden kaçırdığımız ve kendimizi unuttuğumuz yeri işte burasıydı hayatın yani ki herkes bir başkasının elleriyle o kapıyı açmaya çalışıyordu ki bu, yarım kalan yanımızdı hepimizin. Şimdi, sorulacak soru şuydu; hangimiz açmaya cesaret edecektik o kapıyı, kendi ellerimizle ama? Böyle giyinmiş bir halde çıplaklığımızdan korkarak mı? Ellerimizi, yüzlerimizi ve gözlerimizi tanımadan mı geçecektik o karanlık bahçeden ruhumuzun asfaltına? Başımızı kaldırıp baktığımızda, bir daha hiç inmeyecek mi rollerini paylaştığımız bu filmin son perdesi içimizden inançsız, işte böylesine çalınmış bakışlarla oynuyoruz rolümüzü. Aslolan bir başka yerdeydi!
Ufak.
Ufacık bir şakaydı her şey.
İnanmadan gülüyorduk. Ruhlarımızın gözlerimize vuran yeri bozuk bir saatin düzeniyle işliyordu.

Kitapsever'in Notu : Bu kitabı okuyalı yaklaşık 3 yıl oldu.Ancak etkisi bir ömür boyu sürecek cinsten.Murat Çelik ve müziği hakkında fikir sahibi iseniz bu kitabını da muhakkak okumalısınız.Türk edebiyatında örneklerine ender rastlanan düzeyde bir eser.

Yorumlar

bilal kullanıcısının resmi

peki gülziya tarzında tavsiye edebileceğiniz bir başka eser varmıdır
ilginiz için şimdiden teşekkürler

bilal kullanıcısının resmi

gülziya tarzında önerebileceğiniz başka eserler varmı acaba

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: koç