You are here

deprem

Yerdurumu ile Depremi Önceden Öğrenin

widget kullanıcısının resmi
Submitted by widget on Cts, 09/05/2009 - 19:17

İstanbul üniversitesi mühendislik fakültesinin geliştirmekte olduğu, önceden deprem tahmin sistemi şu anda test aşamasında olmasına rağmen depremi önceden bilmek adına olumlu sonuçlar doğuruyor.

Depremi 4 gün önceden tahmin edebilmeyi hedefleyen sistem, tahmin sonuçlarını da günlük olarak şurada yayınlıyor. Hava, deniz, yer hareketleri gibi verilerin bilgisayar girilmesi sonucunda günlük olarak sonuçlar üretiliyor.

Kategori:

Güncel

aurora kullanıcısının resmi
Submitted by aurora on Çar, 09/03/2008 - 18:05

Artık haber izleme, gazete okuma alışkanlığını kaybetmiş bulunmaktayım. Haberlerde ölen insanlardan, doğal afetlerden, savaşlardan ve umutsuzluktan başka birşey yok. Neden izledim ki diyesim geliyor sonrasında da. Tamam, dünya bir anda böyle kötüye sürüklenmiş filan değil ama bir kere de mutlu bir haber görelim, okuyalım ve sonrasında da mutlu olalım.

Kategori:

Karınca Davranışlarından Deprem Tahmini

blues kullanıcısının resmi
Submitted by blues on Salı, 08/19/2008 - 13:57

Geçtiğimiz günlerde 17 Ağustos depreminin yıl dönümüydü ve yine herkesin aklı deprem söylentileri ile bulanmaya başladı.Ne yazıkki resmi olarak kabul görmüş , depremi önceden tahmin edebilecek bir sistem yok.Ancak Sayın Kadir Sütçü'nün kendi evinde,kendi şartları ile yürüttüğü bir çalışma var.Kadir Bey , evinde kurduğu 24 karınca kolonisinin davranışlarını gün içinde sürekli kontrol ediyor , bu kontrollerle birlikte gök yüzündeki bulutları da inceliyor.Bu doğa incelemelerinin ardından da sitesi dkos 'da günlük olarak ertesi güne dair tahminl

Kategori:

Olası Büyük İstanbul Depremi Yaklaştı Mı ?

blues kullanıcısının resmi
Submitted by blues on Çar, 08/06/2008 - 09:26

Olası İstanbul depremi yıllardır konuşulan birşey ve herkesin korkulu rüyası.Lakin kimse önlem almak anlamında birşeyler yapmıyor.1999 yılındaki büyük depremin ardından 9 yıl geçti.O dönemlerde sıradaki büyük depremin 30 yıl içinde olacağı söylenmişti.İyi açıdan bakarsanız maksimum 21 yıl var.Ama belirtiler depremin yaklaştığını gösteriyor.

Kategori:

İstanbul'da 4.9 Şiddetinde Deprem

cigara kullanıcısının resmi
Submitted by cigara on Per, 07/10/2008 - 11:24

Saat 10:49 ' da merkez üssü Balıkesir olan 4.9 şiddetinde bir deprem meydana geldi.Deprem İstanbulda da hissedildi.Ayrıca Bursa , Yalova , Tekirdağ ve İzmirde de hissedilmiş.Umarım öncü bir deprem değildir.Herkese geçmiş olsun.

Kategori:

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Adsl 'in Türkiyedeki Gelişimi
Subscribe to RSS - deprem