You are here

Diş Ağrısı İçin Neler Yapılabilir?

bilgiç kullanıcısının resmi
Submitted by bilgiç on Cum, 12/04/2009 - 08:54

İnsanların belki de en çok hayatların da bir kaç defa yaşadıkları sağlık sorunlarından birisi diş ağrısıdır. Diş çürüğüne göre diş ağrıları sancılı olabilmektedir. Genel olarak dişler akşam saatlerin de ağrımaya başlar ve insanların bütün günlerini mahveder. Bu durum da diş ağrısı için sizlere yazımız da önemli ipuçları vereceğiz. Bu ipuçları yardımı ile siz de diş ağrılarınızdan kurtulacaksınız.

Dişleriniz akşam saatlerin de ağrı yapmaya başlamışsa bir adet apranax çiğneyin. Apranax etkisi ile dişleriniz bir ile beş dakika arasında kesilecektir ve dişinizi hissetmeyeceksiniz. Fakat ilaç tedavisi kısa sürelidir. Çünkü aşırı bir şekil de ilaç tükettiğiniz de mideniz delinebilir. Bu sebeble diş hastanesine giderek dişlerinize kanal tedavisi uygulattırmanız gerekir. Ülkemizde insanların dişleri ağrıdığı zaman direk dişi çektirir ve bu da gülüş tasarımını bozmaktadır. Dişlerinizi çektirmek yerine kanal tedavisi uygulattırdığınız takdir de hiç bir şekil de dişlerinizin estetikliği bozulmayacak ve çürük temizlenecektir. Tüm diş hekimleri kanal tedavisi uygulamaktadır.

Kanal tedavisi yapılırken şu adımlara dikkat edilir;

  1. Dişlerinizin tedavi sırasında ağrımaması için anestezi yapılır ve bu anestezi sizin kesinlikle halk arasında söylendiği gibi ağrılar çekmenize neden olmaz.
  2. Dişiniz de oluşan çürükler temizlenerek hastalıklı doku çıkarılır. Dokudan ve sinirden kalan artıklar diş hekimi tarafından temizlenir.
  3. Kök hücrede oluşan tedavi süreceindeki izlerin daha hızlı iyileşebilmesi için ilaç tedavisi uygulanır. İlaç tedavisi ile dişleriniz daha hızlı bir şekil de iyileşir.
  4. Dişteki iltihap düzeltildiği takdir de kanal içerisine özel dolgu maddesi doldurulur.

Her ne şekil de olursa olsun dişlerinizin sağlığını önemsemelisiniz. Çünkü yaptığınız yanlışlardan sonra takma diş kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Her gün sabah ve akşam yemeğinden sonra dişlerinizi bir kere fırçalamayı unutmayın.

Bunu Görmüş müydün?: Maçtan Önce Nasıl Dua Edilir?