You are here

Burası Türkiye :)

adige kullanıcısının resmi
Submitted by adige on Per, 02/07/2008 - 12:18

Burası Türkiye Kardeşim;

Yer : Kayseri
Siz hiç karanlıkta iyi göremediğiniz için yakıt deposunun, tam dolup dolmadıgını çakmak yakarak kontrol etme cesaretini kendinizde buldunuz mu:)Kayseri şehirler arası otobüs terminalinde 38 AS 991 plakali yolcu otobüsüne mazot alan muavin Z. T. Deponun tam dolup dolmadığından emin olmak için çakmak çakarak kontrol etmek ister:) :) :)Sonuç; Buharlasan mazotun parlaması ve muavinin yanık tedavisi için hastahaneye kaldırılması.

Yer : Diyarbakır
Lunaparkta gece bekçisi iki kafadar (zincirlerin ucuna bağlanmış salıncaklardan oluşan) uçan sandalyelere biner ve mekanizmayı çalıştırırlar. Ancak sandelyelerin merkezkaç kuvveti ile dönerek açılmasından dolayı durdurmak için şaltere ulasamazlar ve sabaha kadar kimseye seslerini duyuramazlar.Döner Dururlar.. Bu bekçilerden biri hayatını kaybetmiş, diğeri ise gördüğü uzun tedavilere rağmen eski sağlığına kavuşamamıştır.

Yer : Karabük
Siz demir çelik işletmesinde çalışan bir işçinin, sigarasini yakmak için 600 tonluk preslerin arasından emekleyerek geçtigini ve 2.450 santigrad derecedeki fırına ulaşmaya çalışırken son sigarasini yaktığını duydunuz mu?

Yer : Giresun
Siz hiç birisinin, diş ağrısından kurtulmak için çenesine kurşun sıktıgını ve beynini dağıttığını duydunuz mu?

Yer : Istanbul, Sultanbeyli
Yuttugu sineği öldürmek için ağzına Shelltox sıkıp, zehirlenerek kendiside ölen zamane uyanığını .....

Yer : Erzurum
Bir çok ülkede insanlar berbere gidip traş olurlar, ama hiçbir berber, masaj amaciyla müsterisinin kafasini saga sola çevirirken boynunu kırmaz.

Yer : Bozcaada
Bankamatikten para çekerken başka bir ülkede elektrik çaprmasından ölmezsiniz. Türkiye de ölürsünüz.

Yer : Adapazarı
Siz hiç arabası ile yolda giderken radyoda duydugu göbek havasiyla çoşup :) , göbek atmak için aracını kenara çeken ve otoyolda göbek atarken arkadan gelen aracın altında kalıp ölen birini duydunuzmu. Söz konusu olay TEM otoyolu Sapanca mevkiinde cereyan etmistir.

Yer : Konya
Ayni işyerinde, biri gündüz biri gece vardiyasinda çalısan ve ikisi de işine motosiklet ile giden baba-oğulun, yolda karşılaşmaları normaldir, ama birbirlerine selam vermek için ellerini sallarken, kaza yapıp ölmesi sadece bizdedir

Yer : İstanbul, Ayazağa
Gelişmiş ülkelerde, çalışan isçiler, üstlerindeki imalat artıklarını temizlemek için, birbirlerine kompresörle hava tutmazlar. Tutsalar bile,biri, şaka yapmak için kompresörü diğerinin poposuna dürtmez.:) :) :) Dürtse bile,diğeri "Ulan şaka öyle yapılmaz böyle yapılır" diye elindeki kompresörü sakaci arkadasinin poposuna dayamaz ve bağırsaklarını basınçtan patlatarak öldürmez.

Yer : Kocaeli, Dilovasi
Hangi ülkede bir gemi mühendisi, kontrol etmek için gemi kazanina girdiginde, biri baskasi gelip kazan kapisini kapatir ve kazani atesleyip

Yer : Rize
Hangi ülkede; elektrik diregine yaslanip, ayakkabisina giren tasi çikarmak için ayakkabisini silkeleyen birisi, yoldan geçen bir baskasi tarafindan (cereyana kapildigi zannedilerek, kurtarmak amaciyla temas etmeden) kürekle vurularak kurtarilmaya çalisilir?

Yer : Trabzon
Siz hiç baska bir ülkede, bir insanin, tuttugu futbol takiminin maçi,ya da siyasî partinin seçimi kazanip kazanmayacagi hakkinda bir "uzvu" üzerine iddiaya girdigini, "eger kazanamazsak, ben de bunu .... keserim" dedigini, iddiayi kaybedince Besmele ile abdest alip, iki rekat namaz kildiktan sonra "onu" kestigi ve kan kaybindan öldügünü duydunuzmu?

Kategori:

Yorumlar

Çok ilginç durumlar. Site yönetimine sesleniyorum. Bu saçmalıkların sahibi yurdumun dört bir yanından insanlardan hayatta kalanların bu siteye üye yapılmasını rica ediorum. Tam onlara göre bir site burası.Yorumlara kızıp monitöre ateş etmezlerse eğer. :::)))

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Dinimizin Avcılığa Bakışı