You are here

Bugün

aurora kullanıcısının resmi
Submitted by aurora on Cum, 09/05/2008 - 17:43

Yaklaşık iki ay gibi bir süreden sonra sabahın köründe kalkmanın korkunçluğunu tekrardan tattım. Gece de oyalanıp sadece 3 saat uyuduğum içim kızmadım da değil kendime. Neyseki çok azimli bir telefon alarmım var da beni kaldırmak için en az 5-6 kere çaldı durdu. Uyku sersemliğiyle lensimi takmaya çalışırken lensin ortadan ikiye bölünmesi de cabası. Bir de her işi son ana bırakan ben, yeni lens almadığımı farkedince yaklaşık 7 saat bir gözüm lensli bir gözüm lenssiz dolaştım.
Evden bir türlü çıkamayınca kahvaltı bile yapamadım. Babam vapuru kaçırmama derdindeyken benim tek düşündüğüm şey vapurda yiyeceğim tost oldu. Neyseki okuldaki iş çabuk bitti de Kadıköy'e geri dönebildik hemen. Oradan da ben minibüse bindim. Sabah da Kadıköy'de daha az bir karambol oluyormuş, tabii unutmuşum iki ayda herşeyi. Sonra minibüste tam huzura ermişken ve müzik dinlemeye hazırlanırken ipod'un ekranındaki ölü pikselleri görmemle kendimi bir anda efkarlanırken bulmam bir oldu. "Teknoloji aldı başını gidiyor", nereye gidiyor peki? Ben söyleyeyim, yaklaşık bir ay gibi bir sürede cihazınızı anca size teslim edecek olan teknik servislere.
Ufak tefek birkaç işi daha hallettikten sonra ipod'u servise götüreyim dedim. Keşke daha önceden internetten araştırsaymışım çünkü benzer problemler başkalarının da başına gelmiş ve birkaç kez açıp kapattıktan sonra düzelmiş. Her an teknis servise gidip ipod'umu geri alabilirim anlayacağınız. Bir de bir ay yolda müzik dinlemeden ne yaparım ben? Okullar da açılıyor. Düşünmem gereken birsürü şey varken en çok kafamı kurcalayan bu oldu. Bir de eleman daha tatilden gelecekmiş de test edecekmiş de. Valla geçen sefer Kadıköy'deki Apple'a gittiğimde bir haftada vermişlerdi ipod'umu.
Muhtemelen kullanıcı hatası diyecekler. Zaten götürmeden önce garanti kitapçığına baktım, defolu seri olmadığı sürece kolay kolay değiştirmiyorlar. Görevli formu doldururken ben de göz ucuyla bakıyorum ne yazıyor diye. "Cihazın üstünde lekeler var". O leke dediği de toz filan yani. Ben de arada çaktırmadan lekeleri çıkartmaya çalışıyorum filan. Yok darbe almış bilmem ne. Arkası ayna gibi de şansıma da en gıcık görevli bakmış bana da. Bir "hastanın durumu çok mu kötü" diye sormadığım kaldı. Günde bilmem kaç saat müzik dinleyen ben.. Çok efkarlıyım çook=) Evet, anlayacağınız böyle karmaşık duygular içindeyken tek yazabileceğim şey bu oldu=)
Bu arada haftaya 5:30da kalkmanın vereceği yorgunluğu ve şok hissini de düşünmeden duramıyorum..

Kategori:

Yorumlar

Tek göz lensli tek göz lenssiz daha zor olmaz mı ya ? Bu arada 5:30 'da gerçekten erkenmiş :)

yok bi süre sonra alışıyosun:) iki gözün lenssiz olmasından daha iyi:)
evet duyan da zaten okul Ankara'da mı senin filan diyo:) köprü trafiği naparsın..

özellikle ( bilgisayar vb. ) teknoloji ürünlerine teknik destek veren şahıslarda saygısızlık diz boyu;

:vur alsana teknik destek ve sonrası git gel git gel :tipebak böyle oluyorum. :D

bak hala kızgınım:D kullanıcı hatası ne demek ya, pamuktan özel kılıflar mı diktirmek lazım=)
e tabii ki çizilecek,çantaya koyuyorum çantaya..cık cık cık..

ipod a el değmesiyle de çiziliyor. nasıl yapıcaz çizmeme işini onuda anlamış değilim açıkcası. alıyoruz iyi güzelde
( yetersiz donanımla ) zaten pahalı, artı yan ürünleride çok pahalı. ve kalite bakımından sürekli düşüşe geçiyor. geriye sırf görüntü kalıyor. aaa ne güzel tasarımmmmmm.. ben bu apple ürünlerini seviyorum. neden peki? baksana! adamlar ne güzel yapmışlar.

mac os x kurulum dvd si geçenlerde lazım oldu. daha önceden hiç kullanmamıştım. ( çökünce kullanmak zorunda kaldım ) baktım ki her yeri çizik içindeydi. ve okuyucu okumakta zorlanmıştı. şaşırdım, kaldım.

takip ettiğim birkaç siteyi paylaşmak isterim.

http://www.macdunyasi.com
http://turkmacforum.com

bi de ben şöyle bi geyiği hatırlıyorum: yok ipodların dış kaplamasında kullanılan materyal,uzaya gönderilen araçlarda da kullanıyomuş da bilmem ne.
evet elle çiziliyor mu diye ben de bi deney yapmıştım kendi çapımda, yapmaz olaydım:)

bugün apple'ı biraz sıkıştırmaya gittim bir ay teknik servis süresinden dolayı; geri almaya gitmiştim aslında.alışığım arızalı ipodlara zaten. "pazartesi günü ararız biz sizi, bi 15 gün içinde de yeni ipod'unuz gelir" dediler. tabii ben bunu duyduktan sonra geçen gün benimle ilgilenen elemana da hain bi bakış attım, tabii hemen şeberdim ya=)
bu arada yurtdışındaki bi arkadaşım ipod'unu 6 kere değiştirmiş, onu duyduktan sonra zaten çok da bi marifet değilmiş değişim yapılması diye düşündüm.
hadi hayırlısı =P

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: garip ve bir okadar komik gün