You are here

Bu Yılbaşında Siz Ne Yapıyorsunuz?

blues kullanıcısının resmi
Submitted by blues on Çar, 12/09/2009 - 22:39

Her sene Aralık ayının girmesi ile yılbaşı heyecanı sarar insanları. Herkes kendi imkanları doğrultusunda iyi bir şekilde girmek ister yeni yıla. Zira "yeni yıla nasıl girersen bütün bir sene öyle gider" diye bir düşünce de hakimdir. Peki yeni yıla girerken neler yapılabilir?

Eğer maddi açıdan imkanlarınız varsa yılbaşını bir eğlence mekanında sevdiklerinizle birlikte eğlenerek geçirebilirsiniz. Bir yılbaşı tatili de fena sayılmaz. Yılbaşında genellikle kar yağdığı düşünülürse kış turizmi için uygun alternatifler değerlendirilebilir.

Bunların dışında eskiden beri hemen herkesin yaptığı şekilde, ailenizle birlikte, cips, kuruyemiş ve kola eşiliğinde, televizyondaki (yerini yavaş yavaş internete bıraksa da) yılbaşı özel programlarını izleyerek de yeni yıla girebilirsiniz. Hele bir de milli piyango biletiniz varsa, bolca heyecanlı bir yeni yıl gecesi olabilir.

Yılbaşını evde geçiren kişiler için geleneksel bir de oyun vardır; Tombala. Çocukluğumuzda pek sık oynadığımız tombalayı oynamayalı çok uzun zaman oldu. 1.çinko :)

Avrupa'da yaygın olan ve son yıllarda ülkemizde de görmeye alıştığımız hindi ve çam ağacı süsleme seansları ise bana hala gereksiz geliyor.

Yazının başında da değindiğim "nasıl girersen öyle geçer" durumunu bütün sene boyunca test etmiş birisi olarak, son günlerde bu söyleme inanmaya başladım :) Siz en iyisi, ne olursa olsun imkanlarınız dahilinde ençok eğlenebileceğiniz şekilde girin yeni yıla.

Bu arada biliyorum, 5nk eski formatından uzaklaştı. Belki de bu gidişata anlam veremiyorsunuz. Ama en kısa sürede bu kargaşaya son vereceğim ve "sevgili günlük" tadındaki yazıları daha ön plana çıkaracağım. Geçtiğimiz yıllarda 5nk'da yeni yıl ile ilgili neler yazılmış diye merak edip, biraz nostalji yapmak isterseniz sizi http://5nk.org/etiket/yeni-y%C4%B1l adresine alalım.

Kategori:

Yorumlar

gizlikızZ kullanıcısının resmi

yeni yıla girerken ; tombala oynanır , dans edilir , değişik oyunlar oynanır , insanlar birbirlerine hediye verirler , geri sayım da 10 dan geriye sayarlar , yeni yıl şarkısı söylerler eğlenirler ve kısaca çoşarlar... bazıları da gezerler örneğin ben otelde geçireceğim ama insanlar koşullarına göre yeni yıl geçirirler... beni şimdiden heyecan bastı bile ... hepinize şimdiden iyi YENİ YILLAR dilerim........ SOOOON..........!!!!!!!!

Feyza kullanıcısının resmi

Bence yılbaşında evde oturmalıyız.Çünkü ailemizle birlikte yeni yıla girersek,bütün yıl onlardan ayrılmayız.Ayrılmayız derken dizinin dibindede demedik.Anladınız......Benden bu kadar.....

Misafir kullanıcısının resmi

arkadaşlar geçin bi koşeye dışarıda alın sigara içiyosanız bira o senenin olumsuzluklarını düşünün efkarını atın üstünden sonra biten senenin güzelgünlerini düşünün eminim güzel olacaktır.....yılbaşınız mutlu olsun

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Yaşam Sebebi