You are here

ANA RAHMİNDEN BANKAMATİKTEN PARA ÇEKMEYE UZANAN BİR YOLCULUK OLYMPOS

yomadafaka kullanıcısının resmi
Submitted by yomadafaka on Per, 10/20/2011 - 13:33

Tatildeyim işlerimden anca vakit bulmuşum aklım şirkette . Aşkım ısrar etmiş aylar öncesinden son gün karar verebilmişim zaten .Tatil başlamış günler geçmiş aklımızda biteceği günün kaygısı ağzımıza almak istemediğimiz günlerin hesabı. Son günlerin  ızdırabı üzerimizde , paraya kıyıp rakı balık sefası giriyor aklımıza. Şeytana uyup çıkıyoruz yola elimizde kandil gofretleri. Dört restoran dolaşmışız biri kafalamış bizi oturmuşuz temizinden. Rakılar önyargılar kendini açıklama kaygıları ,laf sokmalar gırla . Rakının heyecanı verdiği cesaretle savuruyoruz aforizmaları . İnsanların hayatlarına parmak sokuyoruz kanatırcasına . Canı acımış bi tarafımız da değil yeterki  içimiz huzur bulsun . Rakıyla daha bi kendi  oluyor insan döküyor içini anlatıyor kendini . Sonra garson uzatıyor adisyonu 400 küsür hesap . Bir kaygı basıyor insanı ödeyeciği bedelin korkusu. İnce hesapların peşine koşturuyoruz dört nala kim ne yedi ne içti . Havada ben ödeyim naraları. Hesap bir şekilde kapanıyor tabi nasıl olduğu belli değil içinde fazlamı ödedim kaygısı koca bir lokma boğazdan geçmeyen.

Saat gece 2 civarı kafalar sarhoş Olympos sahilinde yürüyoruz.  Cesaret edip sokuyorum ayaklarımı denize deniz kaynıyor bedenimi çağırırcasına cesaret edemiyorum. Ayaklarım huzur buluyor paylaşayım istiyorum su çok güzel sizde gelin diyorum heycan dorukta haklı olmanın verdiği gururla. Dostlar bana uyup sokuyorlar ayakları herkeste bir huzur doğuyor ayaklar kendinden geçmiş. Ardından biri denize girelim diyor kıskanıyorum o fikri halbuseki deniz ilk beni çağırdı kucağına içime kusuyorum .  O giriyor denize ben bakıyorum içim geçmiş . Aşkıma bakıyorum sen yapma diyen bakışları ile hadi sende git diyor başıma bir şey  gelecek korkusuyla.  Bende denize heyacanla yardırıyorum altımda Marks & Spencer dan aldığım 40 tl lik donumla . Su sıcak dalıyorum yüzüyorum mutluyum, sahil tarafından sevdiceğimin sesi uzaklaşma diyor, talimata uyuyorum.  Benim hakkım olan fikri yürüten dostum o cin fikiri ile bağırıyor donları çıkarıp sallayalım diyor gene kıskanıyorum ama çabuk davranıyorum çıkarıyorum donumu ondan önce.

Denizle ilk defa tanışıyorum. Her yerime nüfuz ediyor engel  olamıyorum . Öyle bi şeyki topraktaki karıncadan farkım kalmıyor. Aciz ve savunmasız bi o kadarda ona ait hissediyorum Marks & Spencer dan aldığım 40 tl lik donum elimde. Yıldızları izliyorum tepemde ay . Ulvi bir şeyler doğsun içime bekliyorum o sonsuz sesten başka  bir şey duyumsamıyorum. Anlar gibi oluyorum çaresizliğimi önemsizliğimi . hemen aklımdan siliyorum pis düşünceleri dünyanın en önemli insanı oluyorum tekrardan yine insanlar beni anlamıyor atıyorum suçlarımı onları günahlarıyla affediyorum. Yeter diyorum çıkmak lazım sudan kendimi kanıtlamış olmanın huzuruyla arkadaşlarıma bebeğime bakıyorum beni takdir etsin diye. Kimsenin bi tarafında olmuyor topraktaki karıncadan farkım kalmıyor. Ama hala çıplak olmanın bi huzuru içimde sanki ana rahminden yeni çıkmış gibi hissediyorum , su hava farklı geliyor ilk defa aklımda kredi kartı ekstresi gelmiyor. Annem geliyor aklıma , sevdiceğim geliyor sanki günahsızmışım hesabı kapatmışım tanrıyla. Enteresan bir huzur kaplıyor içimi  şu an ölebilirmişim gibi sakıncası yok çağırabilirsiniz azraili. Sonra su bel hizasına erişiyor  elimde Marks & Spencer dan aldığım 40 tl lik donum giyiyorum üstüme az önce ulvi duygulardan eser yok aklımda bankamatikten çekebileceğim para miktarı geliyor, gerçek dünyaya dönüyorum. 

Yavşaklıkta sınır tanımıyorum kendimi kandıryorum sarhoşluğuma veriyorum burnumda denizin kokusu. Kendi kendime söz veriyorum gene gelip denize gireceğim  çırılçıplak. Yalan tabi …

Etiket:

Kategori:

Yorumlar

Özletiyorsun kendini, ara sıra yaz böyle. Yine gece geç geldiğin bir saatte yazmışsın bunu, öyle hissettim :)

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Aids Nedir? Aids Belirtileri Nelerdir?