You are here

Allah Aşerenlerin Kocalarına Kolaylık Versin...

blues kullanıcısının resmi
Submitted by blues on Salı, 02/09/2010 - 12:28

Geçtiğimiz Pazar günü, benim açımdan baya yoğun geçti. Babannem uzun süredir hasta ve son dönemlerde de sık sık acil'e  gider olduk. Neyse, bu olaylar gelişirken, babaannem'in canı bu kış ayında kiraz çekti. "Acaba kiraz var mıdır?" diye sordu.

Aklıma hemen hamilelerin mevsim gözetmeksizin aşerdiği geldi ve aşerme ile ilgili internet üzerinde bazı aramalar yaptım. Evet, Allah aşerenlerin kocalarına kolaylık versin diyorum, çünkü, bu konuda hizmet veren manav sayısı yok denecek kadar az. İnternet üzerinde, merkezi İstanbul'da olan aseriyorum.net sitesini buldum. Ürün çeşitleri var ancak, 1-3 gün içerisinde elinize ulaşıyor. Ürünlerin de pek çoğu dondurulmuş ürünler. Onun dışında bir de Bursa merkezli organikplus.com var. Ama bu iki site de, anlık bir ihtiyaç olduğu için isteğime cevap vermedi. Ben de çıktım sokağa, başladım aramaya.

İstanbul Anadolu yakası'nın altını üstüne geitrdim diyebilirim. Ahududu, böğürtlen, vişne, çilek vs. bulmak mümkün ama kiraz hiçbir yerde yok. Ümitsiz bir şekilde eve dönerken, Küçükyalı ışıklarda, Tansaş'ın karşısında Nadide manav'ı gördüm. Belki burada vardır diye bir umut, dükkana girdim;

ben : Merhaba, dondurulmuş bile olsa, kiraz var mı acaba sizde?
manav: Dondurulmuşu değil, tazesi bile var!

Tabii ben bir anda çok mutlu oldum. Gerçekten de kiraz, yazın satılanlardan bile daha güzel ve taze duruyordu. Yalnız bir farkla; Neredeyse altın değerinde :) Kiraz'ın kilosu 150 TL'ydi.

Kış mevsiminde bulunan kiraz'ın kilosu 150 TL, çok sevdiğiniz babaannenizi hasta yatağında mutlu etmek ise paha biçilemez...

Umarım bu verdiğim siteler ve manav, daha sonra aşeren eşi ya da hasta bir yakını için bu tarz meyve/sebze arayanlar için yardımcı olur.

Kategori:

Yorumlar

hakkaten yoğun bir günmüş...geçmiş olsun babaanne'ciğine bu arada...şimdi düşündümde askeri ücretle geçinen bir ailede hamile olsa ve aşerse ne yapcak bu adamlar ?

RüzgardanKadın kullanıcısının resmi

Çokk çook Geçmiş olsun Babaanneye..

Arayan buluyor demek ki (:

Vayy be! Hayırlı torun böyle oluyor demek ki =P

Sağol :)

Valla o günden sonra babaannem yavaş yavaş düzelmeye başladı, ben de kendimi hayırlı torun olarak hissetmeye tabiki :)

Misafir kullanıcısının resmi

şu yerin adresini verin bea acele lasım hamile kadının hali perişan bekliyorm arkadaşlar :(((

Arkadaşım yazıda da belirtildiği gibi küçükyalı minibüs yolu üzerinde, ışıklarda. Tansaş'ın karşısında.

mehmet kullanıcısının resmi

Merhaba arkadaşlar,
Yeşil erik dalından taze ( dondurulmuş değildir)
kargo ile her yere gönderilir..
05387346430

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: # 'Biz' olabilmek..