You are here

ÇİLE ÇEKMEDEN ÇİLE ÇEKİLMEZ

Misafir kullanıcısının resmi
Submitted by Misafir (doğrulanmadı) on Per, 06/26/2008 - 13:37

Sölerime başlarken "way anasını,yuh başımıza gelenler,olurmu böyle şey vb" bütün sitem ve isyan içiren cümleleri kurmak istiyorum.Anlatacaklarım güzel yurdumun yosun tutmuş gerçekleridir :evil Bugün sabah kpps'ye başvurmak işlemlerimi halletmek amacıyla ewden çıktım,en başta bankaya gittim,tamı tamına 35 ytl(yazıyla otuz beş yeni türk lirası) ödedim :evil Daha sonra kpss işlşemlerini gerçektiren okul aradım,600,000 kişilik nüfusa sahip kartalda sadece iki tane okulun kayıt yaptığını öğrendim :tipebak Neysem düştüm yakın olan okulun yollarına ;) Okula 100 metre kala insanlar gözükmüştü,okulun etrafını tam üç tür dolamıştı kuyruk :evil yani bu nedemek sıranın sonndaki kişi 40 derece sıcağın altında okulun etrafını 3 kere tavaf edicek demek :) :) Kuyruk kuyrk değil,mahşer kuyruğu :) Çakallığımı,zekiliğimi,atikliğimi,uyanıklılığımı konuşturayımda sıraya kaynak yapayım dedim :) Yavaş yavaş ilerledim kapıya doğru,en son hatırladığım üstüme uçan şişko bi ablanın "çakallll biz sabahtan beri sıradayız defol kuyruğun sonuna" çığlığıydı :) O çığlıktan sonra istesemde artık kuyruğun başında kalamazdım,çakallığım ortaya çıkmıştı :) Herkes yanındakine beni gösterip"bu demin kaynak yapmaya çalıştı,şu ablada üstüne uçtu" diyordu :) Sıranın sonlarına doğru gittim,kendi kendime "bunların yarısı sıcaktan bayılsa,kalanıda isyan edip gitse" bana sıra gelir diye düşündüm :) Lakin kimsenin ne bayılma nede sıkılma lüksü wardı :) :) Herkes cephedeki asker gibi kararlı ve azimliydi:)Bende sıranın bana gelmeyeceğini bildiğimden yarın gitmeye karar werip döndüm. Bi düşünseneze ne kadar kötü bişeyy buu,insanlar (bende dahil) standart,basit bi hayatın içine girmek için savaşıyolar,"çile çekmek için çile çekiyolar".Tabikide sözümün hepsi kuyruktaki insanlara değil,ama şuanki düzende %47 nin suçu yokmu??Ana haberlerde izleyip anlamına tm vakıf olamadığım şeyleri bugün öğrendim :kafasalla Uzun kuyruklar,üniversiteli işsizlik vbb :) Eğer bi aydınlanma olucaksa,bişeyler yoluna giricekse bunu yeni nesil yapıcak :kafasalla Neyin ne olduğunu bilen,kabüllenmeyen,araştıran yeni nesil...Bize hep ne dediler"okulda siyaset yapmayın,camide yapmayın,trende konuşmayın,iş yerinde yapmayın" hep böle dediler,empoze ettiler,koyun çoban ilişkisiyle yönettiler.Hepsinin ALLAH belasını versin,ve sözüm insanlara "siz koyu,teke,manda vb değilsiniz,karşı çıkabilir,karar werebilirsiz,5 senede bir geleceğinizi çizecek bi sorumluluğunuz varr,düşünün,okuyun,öle karar werinnn :kafasalla

Etiket:

Kategori:

Yorumlar

yomadafaka kullanıcısının resmi

Ovv feci konular bunlar müdür. Çok derin mevzular diyesim var ama seni kesin bize bunların derin konular olduğunu empoze ettiler bu yüzden tartışamıyoruz diye beni çemkirdiğini duyar gibi oluyorum.
Ben uzun bi dönem bu konularda tartışmış dil dökmüş kavga etmiş bir bünye olaraktan şunu diyebilirim bağırıp çağırmanın insanları inandırmanın pek bi faydası yok.
Sonuç : eyleme geçmek gerek . Eyelemden kastım haydi bayraklarımızı alalım yollara düşelim ne güzel allahım ne mutluyum tripleri değil. Gerçek eylemden uygulanabilirlikten bahsediyorum . Şu an bulunduğumuz lanet nesilden zaten bize pek bi fayda gelmiyeceği aşikar. En azından geleceğimizi kurtarmak için gelecek nesilleri bilinçlendirmek farz oldu . Her ne kadar cem dallamasının alay konusu olduysada şunu dua gibi aklımızdan çıkarmamalıyız eğitim şart ama düzgün bir eğitim. Geleceğimize bunu verebilirsek kendimizi bi şeyler yapmanın verdiği huzurla ölebiliriz.
Çok mu derin oldu :evil :evil

bodysuha kullanıcısının resmi

yok hocam estağfurullah çemkirilcek bişey yokta,dediğim doğru sende bişeylere inanmışsın,bak beynini yıkamışlar demiyorum,inanmışssın ;) dediğin çok doğru düzgün,kaliteli eğitim :) :) hocam yorum derin değil gayett yoğurtun kaymağı gibi emek harcanmadan belki düşünmeden,yüzeysel yani hocamm :cool ;)

Eğer bir politikacı olup , gerçek anlamda bu alanda faaliyet gösterilmeyecekse , okulda , camide,trende,iş yerinde sırf siyaset yapmış olmak için bu konuların tartışılması bence anlamsız.Sırf siyaset yapmış olmak için'den kastım , insanların ortaya somut bir çözüm önerisi getirmeden konuşması.Kişisel görüşüm , eğer birşeyleri eleştiriyorsan , bu körü körüne olmamalı ,eleştirdiğin olayın çözümünü de sunmalısın.

bodysuha kullanıcısının resmi

sewgili blues kesinlikle şuanda yapılacak şeyler kısıtlı,demek istediğimi en ilkel haliyle yazmak istiyorum :) :) orda werilen mesajda anlatılmak istenen,iktidara,hükümete oy verenlerin düşünmesi gerektiği idi.bak bu çok açık ve öz oldu :) ayrıca siyaset dediğimiz şeye uzak olmak insanın kendiine uzak olmasısır,siyaset yaşamımızın her alanında varken bunu bi yerlerde konuşmak bi şeyler düşünmeye çalışmayı basit bir sekilde yorumladığın için sana basit geliyor. :cool :kafasalla
ayrıca hiç birşey uzak imkansız değildir,burda konuşarak yayılarak,düşünerek birşeyler gerçekleşecektir. :kafasalla
ne güzel örneklerdir kurtuluş savaşı,küba dewrimi vbb:)
düşün gerçekten düşün,inan gerçekten inanki bişeyler olsun :? ;) :kafasalla :kafasalla düşünceleri cılız söylemlerle eleştirmek cılız insanların işidir,yaw tanımasam şüphe etcemm :kafasalla :kafasalla :kafasalla

Peki bodysuha'cım her cümlene ayrı ayrı cevap vermek yerine sana tek bir soru sormak istiyorum ; Bugünkü yaşadığın ve seni bu kadar isyan ettiren "güneşin altında sıra bekleme" olayından sonra bu duruma kendince üretmiş olduğun çözüm nedir?

angelart28 kullanıcısının resmi

kusura bakmayın araya girdim haddim olmadan bu soruya cevap değilde neden söylemek istiyorum(kendi düşüncemdir kimse alınmasın).Biz TÜRK'ler işlerimizi hep sona bırakmaya bayılırız !!!kayıtlar başlayalı 1 ay oldu ve ben 3.günde işlerimi hallettim ve uzuuuuuun bir sıra beklemedim !!!belirtmek isterim ki şuan ki yönetimden bende hoşnut değilim (hemde hiç)ama bu hale gene biz geldik maksat küçümsemek asla değil ama (elim varmıyo aslında ama konu derin)bir köylü kesimde yaşayanla okuyup bilen birinin oyunun aynı derecede sayılması saçma !!!mesele köylü şehirli değildir düşünme ve bilme açısından dedim (anlicak olanlar anladı zaten) tamam demokrasi güzel bende bundan yanayım fakat bu çıkmazın çözümü yok neden ? insanoğlu öle çıkmazın içine sokarki kendini çözümü olmayan ...!!! son sözümdür ve hep bu nedenlerdendir ki ^^BENİM EN BÜYÜK SİYASETİM SİYASETİ HAYATIMA SOKMAMAMDIR !!!

bodysuha kullanıcısının resmi

:kafasalla :kafasalla klavyesi olan yazmış(bende dahil) :) :) çözümler bazen yıllar nesiller gerektirebilir,lakin benm konuşmam çarpıklığı yanlışlığı her platformda anlatmam bi kaç zamana kadar çözüm olacaktır :) :) mayıs ayının 27 siyle haziran ayının 27 si arasında her türk watandaşının işlemini madur olmadan halletmesi esas,doğru ve etik olandır :) :) ilk ongünn iyidir,ikinci on gün sıkışık olabilir,üçüncü ongün kayıt yaptırmassın gbi bi çıkarım muhakkak mantar olacaktır :) :) kardeşim,kankm ciğerim fatih sultan mehmet han kara şimşek günaydın(bluesun gerçek adıdır),asıl çözüm yolunu sende bulabilirisin,bi program geliştir herkes ewinde yapsın işlemini :) :) think and amennn andd ikraaaa :) :) :) :kafasalla :kafasalla

Hali hazırda zaten böyle bir sistem var ama ne yazıkki araştırmadan , bilgi sahibi olmadan ahkam kesen halkımın bundan haberi yok.İşte adresi : http://ais.osym.gov.tr/Default.aspx . Ayrıca şunu belirtmek isterim , türk halkı bu tarz işlemleri online olarak yapabilecek kadar yeterli bilgi seviyesine sahip değil.Kaç kişi internet bankacılığı kullanıyor ki online olarak dekont'unu yatırabilsin?

bodysuha kullanıcısının resmi

:kafasalla zuhahaha :) :) en sewimsiz insan modeli bilmeden konuşan insan modeliii:)) link ve bilgi doğruda eksik,o önceden işlem yaptırmış insanlar için yeni işlem yaptıran için böyle işlem söz konusu değil :) en iyi ülkeler birliği nato men iyi maden mermer,yaşasın özgürlük :)

bodysuha kullanıcısının resmi

:melek :melek okuyan azimli lakin okuduğunu yanlış anlayan insan modeline merhaba ;) o okuduğun paragrafta anlatılmak istenen önceden sınava girmiş insanlar için :) :) zuhahahahaha :) :) yardımın için saol :) :)
lakin bi atasözününde dediği gibi "kontrolsüz güç güç değildir" :kafasalla :kafasalla

bodysuha kullanıcısının resmi

:vur :vur :melek :melek :cool :cool saolasın kardeşim,lakin valla kppsyle alakası yok oranın ;) ;)
kardeşim sana bi dizi repliği:-halt!!! kırarım boynuzunu iblis! -halt dunkof, -nayn dawut :kafasalla :kafasalla

Neyse sevgili 5nk saçmalayıcısı arkadaşım , kişisel bir sürtüşmeye gitmesin olay , öpüşüp barışalım :sevgi

bodysuha kullanıcısının resmi

bizim iyi örnek olmamız lazım tabikii :) :) kardeşim şahanın bi skeçinde reyting cihazı vardı ya,benimkide o misal :) :) yaw ne sürtüşmesi kardeşim sen sağ gözüme sümsük vursan solada vur uyum olsun kardeşim derimm :) :)

angelart28 kullanıcısının resmi

doğru ayva yemekten bıktık :gozler şöyleee sulu sulu karpuzzz hatır denmez bu sıcağa valla :kafasalla

bodysuha kullanıcısının resmi

ama karpuz dilimlenmiş olcak,dolaptan gelcekk,tabiki yenir :) :) doğru mevsimde doğru meyveyi yicenki zararı olmasın yararı olsun :) :)

Sayfalar

Bunu Görmüş müydün?: Bahçivanlar Diyarı Oyunu